Aktualności

07
stycznia
2017

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Manasterzu

W tym roku dnia 06.01.2017 w sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Mieszkańcy i zaproszeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów. Na początku zaprezentowało się Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik", które wystąpiło jako gupa kolędnicza. Następnie wystąpiła młodzież ZS w Jaworniku Polskim i ZS w Manasterzu, Zespół Ludowy "Hadlanie", Schola Jawornik Polski a na zakończenie odbył się koncert orkietry dętej z Dylągówki. Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
12
grudnia
2016

Świąteczne warsztaty.

Z okazji zbliżajacych się świąt w placówkach kultury zorganizowano "Świąteczne warsztaty plastyczne". W zajęciach wzięła udział młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, pracownicy Urzędu Gminy i mieszkańcy naszej gminy. Wszyscy z dużym zaangażowaniem i twórczą wyobraźnią tworzyli piękne i różnorodne ozdoby choinkowe techniką decoupage. Finał tych prac można pooglądać na zamieszczonych zdjęciach. Dziękujemy serdeczne za udział w zajęciach.

czytaj dalej...
23
listopada
2016
12
listopada
2016

Święto Niepodległości 2016

Mija 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich....

czytaj dalej...
04
października
2016

Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" w Morawsku.

Impreza plenerowa podczas której zaprezentowało się nasze Stowarzyszenie.

czytaj dalej...
06
września
2016

IV Edycja Podkarpackich Zmagań Off Roadowych

W dniach 2-3.09.2016 w Zespole Pałacowo-Parkowym w Hadlach Szklarskich odbyła się IV Edycja Podkarpackich Zmagań Off Roadowych.

czytaj dalej...
19
sierpnia
2016

Święto Plonów 2016

W tym roku Dożynki Gminne uroczyście obchodzono 14 sierpnia w Manasterzu. Tradycyjnie rozpoczęły sie Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. Następnie korowód dożynkowy przy dźwiękach kapeli ludowej udał się na plac Remizy OSP, gdzie na specjalnie przygotowanym miejscu przed sceną ustawiono pięknie wykonane wieńce z tegorocznych plonów reprezentujące poszczególne sołectwa z terenu gminy.

czytaj dalej...
03
sierpnia
2016

Dni Gminy Jawornik Polski

Tegoroczne IX już "DNI GMINY JAWORNIK POLSKI" tradycyjnie rozpoczeły się...

czytaj dalej...
27
czerwca
2016

Zawody Strażackie 2016

Dnia 26.06.2016 na boisku sportowym w Manasterzu odbyły się Gminne Zawody Strażackie...

czytaj dalej...
13
czerwca
2016

II miejsce dla Zespołu Śpiewaczego

W dniu 12.06.2016 r. zespoły śpiewacze spotkały się na placu obok Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, wykonując pieśni zwyczajowe i obrzędowe.

czytaj dalej...

1 2 3 4 5 6 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt