Aktualności

27
czerwca
2016

Zawody Strażackie 2016

Dnia 26.06.2016 na boisku sportowym w Manasterzu odbyły się Gminne Zawody Strażackie...

czytaj dalej...
13
czerwca
2016

II miejsce dla Zespołu Śpiewaczego

W dniu 12.06.2016 r. zespoły śpiewacze spotkały się na placu obok Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, wykonując pieśni zwyczajowe i obrzędowe.

czytaj dalej...
30
maja
2016

Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Tradycyjnych Potraw

W dniu 29 maja 2016r. Zespół Pałacowo - Parkowy w Hadlach Szklarskich rozbrzmiewał pieśniami majówkowymi i dożynkowymi. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, którą prowadził Proboszcz Parafii ks. Stanisław Śliwa. W przeglądzie uczestniczyło 13 zespołów śpiewaczych i 6 grup z jadłem tradycyjnym.

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Twoja TV, Gazeta Jarosławska, Serwis Regionalny „Galicjusz”.

czytaj dalej...
28
maja
2016

Dzień Dziecka 2016

W dniu 25.05.2016r w Zespole Pałacowo-Parkowym w Hadlach Szklarskich pod patronatem Wójta Gminy Jawornik Polski odbył się Dzień Dziecka. Dziękujemy za wspólną zabawę.

czytaj dalej...
05
maja
2016

Konstytucja 3 maja

Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce.

czytaj dalej...
24
marca
2016

Palma Wielkanocna 2016

Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia i rozpoczyna cykl obchodów wielkanocnych. W kościele wspominamy triumfalny wjazd Chrystusa na osiołku do Jerozolimy, podczas którego uradowany tłum kładł na drodze przed Nim płaszcze i zielone gałązki. W Polsce zwyczaj ten obchodzony jest od średniowiecza. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, które zdobione są kwiatami, trzcinowymi pióropuszami i wstążkami. Symbolizują one męczeństwo Jezusa, jego zmartwychwstanie oraz nieśmiertelność duszy ludzkiej. W tradycji ludowej oznaczają również całą budzącą się na wiosnę do życia przyrodę i zapowiedź zbliżającego się kwietnia i owocowania.
Tradycyjnie już od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, w którym uczestniczy młodzież i osoby starsze. Wszyscy otrzymują dyplomy i upominki.

czytaj dalej...
24
marca
2016

Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" w Pruchniku

19 marca br. Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" z Jawornika Polskiego reprezentowało nasza gminę na II Pruchnickim Jarmarku Wielkanocnym. Podczas corocznej imprezy organizowanej przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku można było nabyć świąteczne ciasta oraz ozdoby do wielkanocnego koszyka. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najpiękniejszą palmę Wielkanocą oraz na najsmaczniejszego mazurka. 

czytaj dalej...
01
marca
2016

Ferie w placówkach kultury

Podczas tegorocznych ferii zimowych w placówkach kultury odbyły się zajęcia plastyczne: wykonanie pisanek techniką decoupage, malowanie farbami witrażowymi, wykonanie kwiatów, które zostaną wykorzystane do przygotowania palm wielkanocnych. W zajęciach uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz osoby dorosłe.

czytaj dalej...
29
lutego
2016

Złote gody par małżeńskich

Dnia 21 lutego 2016 w Zespole Pałacowo Parkowym w Hadlach Szklarskich odbył się jubileusz 50 lecia pożycia par małżeńskich z terenu Gminy Jawornik Polski. Wszystkim dziękujemy za przybycie i życzymy szczęścia i zdrowia na dalsze lata.

czytaj dalej...
05
lutego
2016

Spotkanie Noworoczne - Hucisko Jawornickie

Dnia 24.01.2016r w Remizie OSP w Hucisku Jawornickim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hucisko Jawornickie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialny. Część artystyczną przygotowała młodzież ZS Nr. 2 z Manasterza, Kabaret "Nie ma Mocnych" i Kapela Ludowa "Jaworniczanie". Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...

1 2 3 4 5 6 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt